Nejnovější články

Komunistická strana Čech a Moravy děkuje všem svým...

Číst dále..


...

Číst dále..


Ve volebním období 2018 – 2022 jsme v zastupitelst...

Číst dále..


STOP VLADE 23 847x477Komunistická strana Čech a Moravy děkuje všem svým voličům i kandidátům za podporu v komunálních a senátních volbách.

KSČM neměla přílišná očekávání, protože na restartu strany se začalo pracovat teprve nedávno. Je nám jasné, že získat zpět důvěru voličů je běh na delší trať. V těchto složitých podmínkách se také podařilo sestavit pouze polovinu kandidátních listin oproti roku 2018. Na druhou stranu jsme na mnoha místech získali výsledek podstatně lepší, než nám přisuzovaly průzkumy.

Volby probíhaly v době apatie značné části voličů způsobené asociálním přístupem vládních stran k řešení energetické a ekonomické krize i neustálé mediální dehonestace komunistů. Naštvaní voliči, kteří potřebují okamžité řešení této pro ně životně velmi složité situace, dávají logicky přednost tomu, kdo se jim v danou chvíli jeví jako nejsilnější. I proto hlasy získané v letošních volbách považuje KSČM za jedny z nejcennějších.
hk trojka 22 1 mVe volebním období 2018 – 2022 jsme v zastupitelstvu města Hradec Králové byli tři, Lubomír Štěpán, Táňa Šormová a Alois Havrda. Měli jsme zastoupení ve všech výborech zastupitelstva a komisích rady města, kde jsme se snažili aktivně pracovat ve prospěch občanů města. Od počátku jsme se snažili naplňovat náš volební program. Spoustu cílů jsme měli stejný jako další strany v zastupitelstvu. Například stavbu fotbalového stadionu, stavbu a zřízení odlehčovací služby, rekonstrukci Velkého náměstí a přilehlých prostor, revitalizaci Benešovy třídy apod.
Pracujeme pro Hradec
Toto jsou nejhlavnější priority hradeckých kandidátů. V zásobě máme ale mnoho dalších témat, která Vám představí naši kandidáti na setkání s občany.

Aktualizace: z důvodu nepříznivého počasí jsme byli nuceni setkání na Baťkově náměstí zrušit. Omlouváme se voličům, podporovatelům a sympatizantům.


Abychom mohli pracovat pro občany Hradce Králové, je důležité zejména v této době a v těchto volbách porazit vládnoucí pravicové strany!


Nezůstávejte doma a jděte k volbám 23. a 24. září.


(Požádejte o přenosnou volební schránku – zatelefonujte na magistrát a žádejte paní Vaňkovou.)V sobotu 17. 9. pak zveme všechny voliče a sympatizanty na demonstraci, kterou pořádá KSČM, do Prahy pod Václava od 14 hodin – podpořte levicovou politiku proti chudobě a proti zbrojení,
za mírová řešení konfliktů, za šťastné děti!.
IMG 3940Europoslankyně a předsedkyně Komunistické strany Čech a Moravy Kateřina Konečná vyzvala přítomné účastníky – členy strany a sympatizanty levice – k tomu, aby postarali o volební políček Fialově vládě v komunálkách. "Mají Sněmovnu, mají kraje, budou se snažit ukořistit i komunální úroveň a prezidenta. My jim to nesmíme dovolit!" uvedla. Zkritizovala vládnutí pětikoalice. Proto vyslovila přání: nedat v komunálních volbách ani hlas členům stran pětikoalice a jejich skrytým členům na jinak pojmenovaných kandidátkách, ani ve volbách senátních na Jičínsku a části Nymburska.