Dva názory členů KSČM na podporu či nepodporu nouzového stavu

lidicka ruze2017 mOtevřený dopis poslancům za KSČM před jednání PS 26. 3. 2021

Vážení poslanci,
je před vámi všemi důležité rozhodnutí. Nebude jednoduché, to věřím. Ale už se vykašlete na prosby falešného Babiše, zakomplexovaného Blatného, povyšující se Schillerovou, prohnanou Maláčovou, rádoby důležitého mocipána Hamáčka. Vnímáte vůbec život nás, obyčejných lidí? 
Nám, důchodcům, je doporučováno již rok, být doma. Kdybych to dodržovala, už tu nejsem. Pravidelně jsem s kamarádkami z LKŽ HK chodila na procházky za město, i nějakého muže jsme vzaly mezi sebe. Prošli se, popovídali, zasmáli se, třeba i zmokli, občerstvili se maličkostí a jeli domů.
Až do 12. února 2021.

Bydlíme v RD se synovou rodinou. Tři dospělí v jednom bytě, dva dospělí a tři děti – 3, 11, 14 let – ve druhém bytě. V ten den se mi život obrátil zcela naruby.
Synové v rozmezí dvou dnů onemocněli covidem. Ale jenom proto, že od ledna museli povinně nosit v zaměstnání celou směnu roušky. Nebyli sami, v tom období to bylo 8 lidí ze cca 30. Ano, viním z toho roušky. Protože do té doby nic. Bylo jen otázkou času, kdy plíce lidí zkolabují.
Starší syn již sice chodí do práce, ale mladší byl po týdnu v domácí léčbě 14 dní v nemocnici, z toho týden s kyslíkovou maskou. Dnes byl u lékaře na kontrole a má přijít za 14 dní, není v pořádku. A má strach, že se nebude mít kam vrátit. A strach je to nejhorší...
A to máme obvodního lékaře, který ihned předepsal Isoprinosine, takže jemu velké díky, protože další syn se v MB musel po telefonu hádat s lékařkou, aby mu ho napsala. Argumentovala, že ten lék není a lidé si vymýšlí. Ano, v MB nebyl, ale v HK ano, tak ho dcera vezla z HK do Bělé po Bezdězem. A jsem přesvědčena, že lékárny Max záměrně bojkotují tento lék, tvrdili mi v HK, že je výpadek léku. Ale malá lékárna u nás v obci ho má.
A to hlavní: od 12. 2. jsme stále nemocní nebo v karanténě. Dnes je pozitivní i ten nejmenší vnouček. Já s vnučkou od soboty, ještě je negativní snacha a její syn. Takže ještě není konec...

Přemýšlejte, komu a čemu prospěje prodloužení nouzového stavu.

Měly by být určité podmínky, ano. Třeba příkaz lékařům, okamžitě po zjištění pozitivity léčit! Nejen říci: ležte v posteli jako s chřipkou. Když na druhou stranu přijatá opatření jsou proto, že to prý není chřipka. Existují léky, jen někdo nemá zájem, aby se lidé léčili. Jde jen o byznys.

Děti je třeba poslat do školy, protože už ztrácejí motivaci učit se. Řada dětí ani nechodí na výuku. A pak chce někdo dávat maturity jen tak? Ne, to je vypočítavost před volbami.
Otevřít obchody. Je to ostuda, když si v obchodě se smíšeným zbožím nemůžete koupit sešit. Přestože tam už jste..., to je na hlavu postavené.
Otevřít MŠ, protože řada lidí zneužívá OČR. S dítětem do tří let je matka doma a s dítětem školkovým zůstane doma otec na OČR. Kdo a kdy tohle vše zaplatí?

Počítejte s tím, že k uvolnění dojde tak měsíc před volbami, aby měla vláda zásluhy a lidi jim dali zase hlasy.

Tak jim to zatrhněte už jednou pro vždy. Na výkonný výbor zase tolik nedejte. Však my, členové KSČM, víme o vnitrostranických "bojích" - i mezi kraji...

Jestliže jste dočetli až sem, děkuji vám.

Holická Jana,
předsedkyně ZO KSČM Stěžery,
která má sice již jen 7 členů, ale stále vám věří
25. března 2021
--------------------------------------------------------

KORESPONDENCE NA STEJNÉ TÉMA

JK, člen KSČM, píše (ze soukromé korespondence, proto neuvádím plné jméno) na konci února, před jenáním PS o nouzovém stavu:

... Pokud VV ÚV strany bude přijímat další usneseni podporujici ODS a TOP 09, pak už není komunistická a zdraví lidí vyměnila za souzněni s ultrapravicí. Pak z ní opravdu vystoupím, zatím to zvažuji.
A vleky? To je lobbismus Ondráčka, fakt si myslíš, že lyžovat do Alp, nebo i Krkonoš jezdi dělnici, chudí lidé, nebo snad nezaměstnani? Jak to řekl Jarda Šlechta, 25 let člen KSČM, z mého rodného Turnovska, strana chce tak podpořit největší boháče, buržousty, kteří ji stejně volit nebudou. Šlechta také kvůli usneseni ÚV odmítl být na kandidátce pro volby do Poslanecké směmovny...

Já měl 25.10. 2020 službu..., mel jsem závratě, zimnici, vysoké horečky. V nedeli 26.10. jsem informoval svého doktora... Testy mi vyjednal na 29.10. Jenže já už nebyl schopen chodit.
V pátek 30.10. přijeli za mnou, měl jsem pozitivní test covid, a v sobotu 31.10. mě v šílených horečkách a s extrémně nizkou saturací odvezla záchranka. Měl jsem velmi těžký oboustranný koronavirový zápal plic, jeho krepsilie po 4 dnech vyvolaly ještě bakteriálni zápal plic a vodu na plicích... Mám vážné problémy s dechem a třeba ze sprchy musím vylézat po čtyřech...
Mám následky a kvůli covidu mě vyhodili z práce. Teď od března znovu přijali, ale na poloviční úvazek. (Naštěstí je už pracujícím důchodcem, který však ekonomicky podporuje další členy rodiny – pozn. vha)
Ty, kteří covid zlehčují, nenávidím a bojuji s nimi na facebooku, oba profily mi na měsíc proto zablokovali.

Zrušení nouzového stavu, je prakticke rozvolneni a cesta k většímu a agresivnejšímu šíření infekce čtyř novych mutací! ...
VV ÚV se vykašlal na lidi, pro své sblížení s pravicí!


JK
-
(vha)
skola2 306 x