„Objektivita“ tisku k hradecké radnici

lubomir stepan wJe zajímavé, jak jsou zcela jednostranně podávané informace a neznalý čtenář je uváděn v omyl.
V části „Dostanou úředníci přidáno?“ je stávajícímu vedení města přisuzováno, že může za špatnou personální situaci na úřadu města Hradec Králové. Ale situace se začala výrazně zhoršovat za primátorování pana MUDr. Finka přibližně v letech 2012 až 2014. Tehdy začali lepší a zkušenější úředníci města odcházet hlavně za vyššími mzdami a nikdo to nechtěl řešit.


Několikrát jsem na to upozorňoval tehdejšího primátora, jednal o tom s tajemnicí magistrátu a dokonce o tom mluvil na jednání zastupitelstva města. Nikdo nejevil zájem to řešit. A nyní je to připisováno stávajícímu vedení a chtějí to řešit ti, kteří za minulého vedení to začali a svou nečinností zavinili (HDK). Paní Springerová byla členkou zastupitelstva města a o problému věděla. Proč nebyla aktivní, když v té době byla HDK u moci a její člen byl primátorem města? Kdyby to řešili tenkrát, nedošlo by to tak daleko, jak to je dnes.
Také odvolání JUDr. Pourové navrhli a velkým dílem prohlasovali členové stávající opozice v zastupitelstvu města (kteří chtějí následně vládnout městu). Že to způsobí komplikace v řízení odboru majetku města a městských organizací se vědělo. Proto klub KSČM pomohl zvolit nového náměstka pana Pavla Marka. Že to trvalo tak dlouho, za to nemůžeme.

Ing. Lubomír Štěpán,
zastupitel města Hradec Králové

pro Krajánek

magistrát HK w

skola2 325 x