Pryč se stereotypy

Tatana lankasova wwMusíme především přestat hledat viníky, zvláště podle hesla: Odměnit nezúčastněné a potrestat ty, kdo si to nezaslouží. Ovšem ti, kdo vedli týmy v krajské kampani by měli, po skutečné analýze subjektivních příčin, odejít. Hlavně pak musíme opustit představu, že změna ve vedení strany přinese něco nového a převratného.

Náš úkol je mnohem obtížnější. V první řadě se musíme zbavit stereotypů v práci. Ano, vždycky jsme to tak dělali a ono to fungovalo a naši členové byli většinou spokojeni – mítinky, tradiční krajské akce a sem tam nějaká ta beseda. Tím oslovujeme jen své členy a pár sympatizantů. Jak řídnou naše řady, řídne i naše podpora ve veřejnosti.

 

Nedokážeme prodat to dobré, co jsme pro lidi za posledních třicet let udělali. Odnaučili jsme se totiž mluvit s lidmi. K volbám přichází nová generace, která je zmanipulována antikomunismem. Nemůže nám být lhostejné, jak se na nás, komunisty dívají naše děti a vnoučata  Začít musíme v rodině  a k tomu potřebují naši členové kvalitní historické a současné informace. Máme pár měsíců před parlamentními volbami, abychom dokázali levně a účinně oslovit veřejnost. Lidé musí vědět, proč by nás měli volit. Zatím to nevědí a je to naše chyba.

Taťana Lankašová, předsedkyně OV KSČM

Krajánek 11/2020

skola2 394 x