KSČM připravuje pro komunální volby 2018

METRPROGRAM UŠITÝ HRADEČÁKŮM NA MÍRU

Prosíme vás o vyplnění ankety Zde! Děkujeme...

Táňa Šormová odpovídá v anketě Haló novin...

tana sormova m2HN: Při jaké činnosti si nejvíce odpočinete?
Jak kdy. Někdy se ráda začtu, někdy sednu na kolo, někdy stačí procházka po lese, někdy poslech pěkných písniček nejlépe u ohně s přáteli, hlava odpočívá i při sečení louky na naší táborové základně a někdy je to jen takové to obyčejné lenošení a nic nedělání.

HN: Které domácí práce vás baví, a kterou naopak z duše nenávidíte?
Není domácí práce, která by mě vysloveně bavila, ale žádná mně nevadí, nevyhýbám se jim. Není ani taková, kterou bych z duše nenáviděla.

HN: Co vás dokáže nejvíce rozčílit?
Lidská hloupost a lhostejnost, faleš, neplnění slibů, lhaní a podvádění a věty „je jiná doba“ a „stejně se nedá nic dělat“. Ale v rámci zachování svého zdraví se snažím nerozčilovat. Uvedené mě spíš štve.

HN: Umíte si představit život bez mobilního telefonu?
Umím. Vyrostla jsem bez mobilu a dalších komunikačních „vymožeností“. Mobil mnoho činností pracovních usnadňuje to je pravda, ale bere osobní kontakt, schopnost řešit nepříjemné problémy osobní diskuzí „z očí do očí“ – mobil se zkrátka vypne, bere soukromí, lidé nemusí splnit domluvené – pošlou SMS,...

HN: Kdyby vás cestovní kancelář pozvala zadarmo na jakýkoliv zájezd do zahraničí, jakou destinaci byste si vybral/a a proč?
Tak to se určitě nestane, ale kdyby náhodou nějaká kouzelná Aladinova lampa existovala, tak bych si přála vidět bývalou říši Inků a Mayů. Vždycky mě tyto civilizace přitahovaly. Proč to nevím. Vždycky jsem chtěla poznat Kubu a to jsem si letos splnila, no a pak Čínu a Bajkal a Aljašku a .... Ale krásná a zajímavá místa máme i u nás a mnohdy cestujeme za exotikou a nevíme, co máme za humny. Člověk by měl dobře znát svou vlast, její historii a její bohatství. Možná by si jí pak víc vážil.

HN: Máte raději psy, nebo kočky?
Mám ráda všechna zvířata, i hady a pavouky. Kdybych nebyla panelákový obyvatel chtěla bych psa. Hlídacího, vítacího, velkého, spolehlivého kamaráda a věrného přítele.

HN: Jakou vlastnost nejvíce obdivujete na příslušnících opačného pohlaví?
Chytrost a, šikovnost, spolehlivost a smysl pro humor. Vím, že to není jedna vlastnost, ale já jednu preferovanou nemám. No a že s námi ženami mnohdy vydrží (stejně je to i opačně).

HN: Vaše největší dosavadní vítězství?
Asi nenajdu největší vítězství, ale každá podařená věc, vyřešený problém, pomoc někomu je vlastně takovým každodenním vítězstvím, ze kterého mám radost a neřeším, zda je malé či velké. Ale pyšná jsem na své dvě dospělé děti a vnučky.

HN: Kdybyste mohl/a jednou zatočit kouzelným prstenem princezny Arabely, co byste si přál/a?
Těch přání by bylo moc, svět má problémů moc a jedno otočení by na ně nestačilo. Tak aby lidé už konečně dostali rozum, byli zdraví, poučili se z chyb minulých a přestali sami sebe ohrožovat a ničit. A snad se to jednou splní i bez kouzel a prstenů.

HN: Vaše životní motto?
Nikoho neodsuzuj, dokud jsi dva měsíce nechodil v jeho mokasínech. (indiánské přísloví)odpovídala: Mgr. Táňa Šormová, jednička do PS 2017 v okrese Hradec Králové.

skola2 2398 x