Prvomájový křest by měl pokračovat úspěchem KSČM v podzimních volbách!

1 Maj Batkovo namestiHRADEC KRÁLOVÉ – Prvomájové shromáždění občanů na Baťkově náměstí bylo netradičně zahájeno křestem dvou publikací. Dokument k černobylské tragedii jaderné elektrárny "Černobyl +30" napsal Jaroslav Štrait, který v době havárie pobýval na Ukrajině a místo navštívil po třiceti letech. Spolu s Milanem Špásem pak zachytil historii dělnického hnutí spojeného s domem U Švagerků v útlé publikaci – „Dům ve Všehrdově ulici“.

Na shromáždění vystoupil jako hlavní řečník první náměstek hejtmana Otakar Ruml (KSČM), který zdůraznil úspěchy Královéhradeckého kraje – zejména si kraj výrazně polepšil v turistické atraktivitě (Kuks, zoo i Krkonoše a Orlické hory) a vybudoval stovky kilometrů cyklostezek. Daří se udržovat i vysokou zaměstnanost díky rozvoji průmyslové zóny v Solnici-Kvasinách. Pěkné hodnocení kraje v soutěži "Místo pro život" vidí i v dobré práci zaměstnanců, podnikatelů i městských a obecních samospráv. „Toto volební období bylo pro nás úspěšné – komunisté ve vedení kraje nezklamali a přál bych si, abychom mohli pokračovat. Kritici samozřejmě budou..., budou zazlívat nemocnici v Náchodě i zatím neuskutečněný tendr na veřejnou autobusovou dopravu. Hodně věcí jsme se naučili a hodně akcí máme rozpracovaných; budeme-li mít příležitost, jsme schopni je dokončit.“

Předsedkyně OV KSČM Hradec Králové Taťána Lankašová ve svém projevu připomněla původ svátku práce, jenž slavíme 126 let a který začal květnovými stávkami a protesty dělníků v USA – nyní se k němu nehlásí a svátek práce drží až v září. Osmihodinovou pracovní dobu, která byla prosazena u nás v roce 1918, a právo na práci jsme v současnosti téměř ztratili. „Ztráta dlouhodobého zaměstnání je těžkou životní ranou a nezaměstnanost lidé vnímají jako velmi ponižující stav,“ uvedla ve svém projevu. Dále hovořila mj. o vyvádění majetku z republiky a neplacení daní. Snahy KSČM stav napravit – alespoň přijetím progresivního zdanění a dalšími návrhy –, nejsou pravicí vítány. Rozebrala poctivě dění v ekonomické sféře republiky i situaci v zahraničí.

Přítomným občanům dále objasnila záležitosti školství krajská radní za KSČM Táňa Šormová, za městské zastupitele Lubomír Štěpán (KSČM) kritizoval liknavost hradecké radnice při správě majetku na Benešově třídě a za mladé kandidáty do podzimních voleb pronesl své přání pomáhat sportu Pavel Smíšek (KSČM). Při pěkném počasí přišly na Baťkovo náměstí vyslechnout místní politiky a potěšit se vystoupením hudebního dua OK STYL na tři stovky občanů.

(vha)

 {rsmediagallery tags="Clanek_1_Maj_2016"}

skola2 2460 x